XBOXCAFE OYUNCU TOPLULUĞU PLATFORMU( www.xboxcafe.com.tr ) 2008 - 2022
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

XBOXCAFE OYUNCU TOPLULUĞU PLATFORMU( www.xboxcafe.com.tr ) 2008 - 2022

Hoşgeldiniz!, Misafir
5961 Gündür yayındayız Toplam Mesajınız: 16777215

AnasayfaXboxcafeAramaLatest imagesHtml Deneme AlanıKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» gamestockcity (instagram)
Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Icon_minitimetarafından Blackdream Ptsi Kas. 28, 2022 9:01 pm

» İngilizce Öğreniyorum Ders 5 (Bahar Şahin)
Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Icon_minitimetarafından Blackdream Perş. Kas. 24, 2022 12:22 am

» İngilizce Öğreniyorum Ders 4 (Bahar Şahin)
Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Icon_minitimetarafından Blackdream Perş. Kas. 24, 2022 12:20 am

» İngilizce Öğreniyorum Ders 3 (Bahar Şahin)
Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Icon_minitimetarafından Blackdream Perş. Kas. 24, 2022 12:17 am

» İngilizce Öğreniyorum Ders 2 (Bahar Şahin)
Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Icon_minitimetarafından Blackdream Perş. Kas. 24, 2022 12:14 am

» İngilizce Öğreniyorum Ders 1 (Bahar Şahin)
Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Icon_minitimetarafından Blackdream Perş. Kas. 24, 2022 12:12 am

» P1-P2 Kardeşlik Hesabi Anlatim
Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Icon_minitimetarafından Blackdream Paz Kas. 20, 2022 12:28 pm

» Oyuncu isimleri paylaşım alani
Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Icon_minitimetarafından Blackdream Paz Kas. 20, 2022 11:58 am

» PES 2015 SATİLİK VEYA TAKASLİK (100 TL)
Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Icon_minitimetarafından Blackdream Paz Kas. 20, 2022 11:47 am

» GAMEPASS 3 YILLIK ALMA TAKTİĞİ
Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Icon_minitimetarafından Blackdream C.tesi Kas. 12, 2022 11:01 pm

Kimler hatta?
Toplam 20 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 20 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 262 kişi Perş. Mart 29, 2018 2:45 pm tarihinde online oldu.
Veterans FC
Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Img-2010

Altyazı senkronlamanın en kolay yolu

YazarMesaj
Blackdream
Yönetici
Yönetici
Blackdream

Erkek
Zodyak : Akrep
Nereden : Bursa
İş : Makine Teknikeri
Rep Puanı : 28
Rep Puanı : 232054

Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Empty
MesajKonu: Altyazı senkronlamanın en kolay yolu   Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Icon_minitimePerş. Ekim 28, 2010 7:56 pm

Senkronlamaya başlamadan önce, 3 hazırlık yapacağız:

1. Subtitle Workshop programını buradan indireceğiz.

2. Filmin fps değerini öğrenmeliyiz. Bunun için pekçok program var ama biz Gspot programını kullanacağız. Buradan programı indirin ve kurun.
Programı açın ve en basit yöntem olarak filmi program ekranına sürükle-bırak yapın. Aşağıdaki resimdeki gibi filmimizin formatını ve fps değerini öğrenmiş olduk.

Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Tb1ul3

3. Şimdi La Vie En Rose filmi, xvid formatında ve 25 fps(sn/kare) değerinde olduğuna göre 25 fps değerinde bir altyazı bulmamız gerekiyor demektir. Netteki altyazı kaynaklarından 25 fps'lik altyazımızı bulduk diyelim. (Bazı filmlerde aynı fps değerine uyan Türkçe altyazı bulmak her zaman mümkün olmuyor. Bunun çözümünü de başka bir başlıkta anlatacağım.)

Ve başlıyoruz. Subtitle Workshop programını açalım. Önce Settings/ Language kısmından dili Türkçe yapalım ki, işimiz kolay olsun.

Sonra Dosya/ Altyazı Yükle butonundan senkronlayacağımız altyazıyı ve Film/Aç menüsünden de filmimizi açalım. Filmimizin ilk diyalog sahnesine kadar beklemedeyiz. Önemli olan, ilk diyaloğun hangi dakika, saniye ve salisede geçeceğini beklemek.

Ve filmdeki ilk konuşmanın başladığı anda film ekranına tıklıyorum. Böylece filmimiz orada dondu. Şimdi aşağıdaki resmi inceleyiniz:

Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Tb1ra0

Demek ki altyazımız, filmden önce gidiyor. Bu durumda altyazıyı, geciktirmemiz gerekiyor. Programda Düzenle/ Zamanlama/ Gecikme Ayarla yolunu takip ediyoruz:

Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Tb1ex5

Ekrana aşağıdaki gibi bir pencere gelecek.

Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Tb1ui3

Burada

(-) ----> Altyazıyı erkene alır.
(+) ----> Altyazıyı ileriye alır.

Bizim filmimizde altyazı, filmden erken gittiği için biz (+)'yı kullanacağız.

Şimdi ilk resimdeki değerlere bakalım: Altyazıda ilk sahne: 43,932
Filmde ilk sahne : 55, 171

Karışık olmaması için önce tüm altyazılar için 12 saniye ekleyelim. Eklerken 12'i nereye yazdığıma dikkat edin.

Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Tb1iy4

Ve sonuç aşağıdaki gibi oldu. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bu altyazı, filmi 761 salise (932-171) geçti.

Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Tb1sk8

Şimdi yine Düzenle/Zamanlama/ Gecikme Ayarla yolunu takip ederek aşağıdaki gibi altyazı salisesini, 761 salise erkene alıyoruz ve bunun için işaretimiz, (-) olacak. 761 saliseyi yazdığım yere dikkat edin:

Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Tb1ca5

Ve aşağıda da gördüğünüz üzere artık altyazı ile filmimiz senkronlu.

Altyazı senkronlamanın en kolay yolu Tb2pv8

Filme göre gerekli ayarları yapıp CTRL+S kombinasyonuyla düzenlediğiniz altyazıyı kaydedebilirsiniz. Veya unutup da programdan çıkarken de size dosyayı kaydetmek isteyip istemediğinizi soracaktır.
http://www.xboxcafe.com.tr

Altyazı senkronlamanın en kolay yolu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sigarayi Birakmanin Kolay Yolu DVDRip XviD Turkce