XBOXCAFE OYUNCU TOPLULUĞU PLATFORMU( www.xboxcafe.com.tr ) 2008 - 2022
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

XBOXCAFE OYUNCU TOPLULUĞU PLATFORMU( www.xboxcafe.com.tr ) 2008 - 2022

Hoşgeldiniz!, Misafir
5937 Gündür yayındayız Toplam Mesajınız: 16777215

AnasayfaXboxcafeAramaLatest imagesHtml Deneme AlanıKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» gamestockcity (instagram)
html ne işe yarar! Icon_minitimetarafından Blackdream Ptsi Kas. 28, 2022 9:01 pm

» İngilizce Öğreniyorum Ders 5 (Bahar Şahin)
html ne işe yarar! Icon_minitimetarafından Blackdream Perş. Kas. 24, 2022 12:22 am

» İngilizce Öğreniyorum Ders 4 (Bahar Şahin)
html ne işe yarar! Icon_minitimetarafından Blackdream Perş. Kas. 24, 2022 12:20 am

» İngilizce Öğreniyorum Ders 3 (Bahar Şahin)
html ne işe yarar! Icon_minitimetarafından Blackdream Perş. Kas. 24, 2022 12:17 am

» İngilizce Öğreniyorum Ders 2 (Bahar Şahin)
html ne işe yarar! Icon_minitimetarafından Blackdream Perş. Kas. 24, 2022 12:14 am

» İngilizce Öğreniyorum Ders 1 (Bahar Şahin)
html ne işe yarar! Icon_minitimetarafından Blackdream Perş. Kas. 24, 2022 12:12 am

» P1-P2 Kardeşlik Hesabi Anlatim
html ne işe yarar! Icon_minitimetarafından Blackdream Paz Kas. 20, 2022 12:28 pm

» Oyuncu isimleri paylaşım alani
html ne işe yarar! Icon_minitimetarafından Blackdream Paz Kas. 20, 2022 11:58 am

» PES 2015 SATİLİK VEYA TAKASLİK (100 TL)
html ne işe yarar! Icon_minitimetarafından Blackdream Paz Kas. 20, 2022 11:47 am

» GAMEPASS 3 YILLIK ALMA TAKTİĞİ
html ne işe yarar! Icon_minitimetarafından Blackdream C.tesi Kas. 12, 2022 11:01 pm

Kimler hatta?
Toplam 33 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 33 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 262 kişi Perş. Mart 29, 2018 2:45 pm tarihinde online oldu.
Veterans FC
html ne işe yarar! Img-2010

html ne işe yarar!

YazarMesaj
sadullah
Süper Moderatör
Süper Moderatör
sadullah

Erkek
Zodyak : Balık
Nereden : istanbul-bağcılar
İş : çanta
Rep Puanı : 0
Rep Puanı : 70

html ne işe yarar! Empty
MesajKonu: html ne işe yarar!   html ne işe yarar! Icon_minitimeÇarş. Şub. 23, 2011 9:28 pm

HTML NEDİR

Html web sayfası tasarlamak için kullanılabilecek bir dildir arkadaşlar. İlk başta bilmemiz gereken
html bir proğramlama dili değildir. html bir işaretleme dilidir. Html diğer proğramlama dillerinden
farklı olarak sadece görsel düzenleme iin kulanılmaktadır. Web tasarımının yapı taşı htmldir

TEMEL HTML

Html açılımı: HyperText Markup Language dir. İnternet üzerinde bulunan tüm sayfaların
kaynakları html dir yani arkadaşlar site yapabilmek için html mutlaka bilmeliyiz .
Fakat unutulmaması gereken Browser olmadan html kodları hiç bir işe yaramaz.
Bu özelliğini çalıştırabileceğimiz bir çok proğram bulunmaktadır. İncelemek gerekirse arkadaşlar
Notepad, Wordpad, Pice, Dreamweaver, Frontpage vs dir.
Biz ise ders uygulamamızda en basit yol olarak not defterini kullanacaz arkadaşlar

Html dökümanlar yaptığımız sayfalar dosyaadi.htm yada dosyaadi.html olarak kaydedilir ikiside fark etmez.

HTML KOMUTLARI YAZIM KURALLARI

Komutlar yazarken kodlama yaparken küçük yada büyük harf kullanılabilir hiç fark etmez.
Komutlar < ve > işaretleri arasına yazılır ve etiket (tag) adını alırlar.
komutlarda türkçe karakterler kullanılmamalıdır. (ç,ğ,ı,ö,ş,ü)

Html sayfalarda veriler etiketler arasında yazılır. birkaç etiket dışında açılan etiketler kapatılmalıdır.,
Kapatılırken < işaretinden sonra / işaretinin unutulmaması gerekir
YARDIM
http://htpp//:dini.forumn.org

html ne işe yarar!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-