XBOXCAFE OYUNCU TOPLULUĞU PLATFORMU( www.xboxcafe.com.tr ) 2008 - 2022
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

XBOXCAFE OYUNCU TOPLULUĞU PLATFORMU( www.xboxcafe.com.tr ) 2008 - 2022

Hoşgeldiniz!, Misafir
5954 Gündür yayındayız Toplam Mesajınız: 16777215

AnasayfaXboxcafeAramaLatest imagesHtml Deneme AlanıKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» gamestockcity (instagram)
AÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Icon_minitimetarafından Blackdream Ptsi Kas. 28, 2022 9:01 pm

» İngilizce Öğreniyorum Ders 5 (Bahar Şahin)
AÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Icon_minitimetarafından Blackdream Perş. Kas. 24, 2022 12:22 am

» İngilizce Öğreniyorum Ders 4 (Bahar Şahin)
AÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Icon_minitimetarafından Blackdream Perş. Kas. 24, 2022 12:20 am

» İngilizce Öğreniyorum Ders 3 (Bahar Şahin)
AÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Icon_minitimetarafından Blackdream Perş. Kas. 24, 2022 12:17 am

» İngilizce Öğreniyorum Ders 2 (Bahar Şahin)
AÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Icon_minitimetarafından Blackdream Perş. Kas. 24, 2022 12:14 am

» İngilizce Öğreniyorum Ders 1 (Bahar Şahin)
AÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Icon_minitimetarafından Blackdream Perş. Kas. 24, 2022 12:12 am

» P1-P2 Kardeşlik Hesabi Anlatim
AÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Icon_minitimetarafından Blackdream Paz Kas. 20, 2022 12:28 pm

» Oyuncu isimleri paylaşım alani
AÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Icon_minitimetarafından Blackdream Paz Kas. 20, 2022 11:58 am

» PES 2015 SATİLİK VEYA TAKASLİK (100 TL)
AÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Icon_minitimetarafından Blackdream Paz Kas. 20, 2022 11:47 am

» GAMEPASS 3 YILLIK ALMA TAKTİĞİ
AÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Icon_minitimetarafından Blackdream C.tesi Kas. 12, 2022 11:01 pm

Kimler hatta?
Toplam 22 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 22 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 262 kişi Perş. Mart 29, 2018 2:45 pm tarihinde online oldu.
Veterans FC
AÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Img-2010

AÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav

YazarMesaj
Blackdream
Yönetici
Yönetici
Blackdream

Erkek
Zodyak : Akrep
Nereden : Bursa
İş : Makine Teknikeri
Rep Puanı : 28
Rep Puanı : 232054

AÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Empty
MesajKonu: AÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav   AÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Icon_minitimePtsi Nis. 04, 2011 11:02 pm

Hepinizin aöf 2011 ara sınavlarının iyi geçmiş olmasını temenni ediyorum
arkadaşlar. Umarım istediğinizden daha yüksek notlar alırsınız.

Hem heyecanımızı yenmek hemde merakımızı gidermek adına, 2011 aöf ara sınav Stratejik Yönetim soruları ve cevaplarından aklımızda kalanları bu konu altında paylaşalım arkadaşlar.

Bende elimden geldiğince, dersanelerden, diğer sitelerden ve çevremden
aldığım soru ve cevapları bu konuya düzenleyerek ekleyeceğim.

Üniversite aöf sınav sorularını yayınladığı gün, orjinal pdf formatında indirebilmeniz için foruma ekleyeceğim arkadaşlar.

Sizlerde Aklınızda kalan soru ve cevapları konu altına ekleyin lütfen...
http://www.xboxcafe.com.tr
Blackdream
Yönetici
Yönetici
Blackdream

Erkek

MesajKonu: Geri: AÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav   AÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Icon_minitimePtsi Nis. 04, 2011 11:03 pm

Vizyon
-Katı olması
-Bütçe
-Yönetişim
-Ortaklık Yönetimi
-Herşeye karışan
-Genişleme
-Ekoloji
-Sosya-Kültürel çevre
-Yapılandırılmış uzman görüş
-İç lojistik
-Tedarik
-İşlem sinerjisi
-Tek yönlü birleşme
Blackdream
Yönetici
Yönetici
Blackdream

Erkek

MesajKonu: Geri: AÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav   AÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Icon_minitimePtsi Nis. 04, 2011 11:03 pm

1) Tecrit etme stratejisinin tanımı aşağıdakilerden hangisidirAÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Sor
Cevap: İşletmenin herhangi bir stratejik iş biriminin satılması ya da faaliyetinin durdurulmasıdır.

2) Politikayı stratejiden ayıran temel özellik aşağıdakilerden hangisidirAÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Sor
Cevap: Bir kere belirlendikten sonra sık sık deağişmemesi

3) Aşağıdakilerden hangisi yönetim kurullarının yerine getirmek zorunda olduğu görevlerden biri değildirAÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Sor
Cevap: Şirket işleri hakkında yönetimden bağımsız ve tarafsız değerlendirmeler yapılmaması

4) Misyon, amaçlar, strateji ve politikaların oluşturulmasında ve
bunlarda değişimler yapılmasında lider rolü oynama, yönetim kurulunun
stratejik yönetime müdahale derecelerinden hangisine aittirAÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Sor
Cevap: Herşeye karışan

5) Hakim hissedarlarca seçilen yöneticilerden hangisi yönetim kurulu üyelerini belirlemede önemli rol üstlenirAÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Sor
Cevap: CEO

6) Endüstriye yeni giren firmaların yarattığı tehlikeler ve
karşılaştıkları giriş engellerinden hangisinin varlığı, mevcut firmaları
yeni girenlerin tehlikesine karşı koruyucu bir silah olmaktadırAÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Sor
Cevap: Ölçek ekonomisi

7) Ormansızlaşma, toprak ve bitki örtüsünün ortadan kalkması gibi olaylar genel çevre analizinin hangi unsuru içinde yer alırAÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Sor
Cevap: Ekolojik faktörler

Cool Aşağıdakilerden hangisi ülke ekonomilerinin içinde bulunabileceği evrelerden biri değildirAÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Sor
Cevap: Genişleme

9) Planlanmış mülakatlar, delphi tekniği ve online bilgisayar
etkileşimlerden oluşan çevresel analiz planlama tekniği aşağıdakilerden
hangisidirAÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Sor
Cevap: Yapılandırılmış uzman görüşü

10) Kalite, tasarım, moda, desen, sağlamlık v.b. gibi nedenlerin
fiyatlar üzerinde artış eğilimi oluşturması ve alıcının klasik veya
alışılmış ürünlerden vazgeçmesi ve değişiklik istemesi halinde pazarlık
gücününde zayıflaması alıcıların (müşterilerin) pazarlık gücünü
belirleyen faktörlerden hangisinin kapsamında yer alırAÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Sor
Cevap: Ürün farklılıkları

11) Aşağıdakilerden hangisi yeni rakiplerin endüstriye girmesini zorlaştıran yapısal engellerden biri değildirAÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Sor
Cevap: Birim maliyetlerin düşük olması

12) Aşağıdakilerden hangisi etrafına bakma stratejilerinde izlenen ana yaklaşımlar arasında yer almazAÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Sor
Cevap: Satış teşvik ve reklam harcamalarının arttırılması

13) Yaygın genel masraflardan müşterek işlerde çalıştırılan personelden,
satın alma ve eğitim güçlerinin bir çok ürünler için
birleştirilmesinden doğan avantajlardan ortaya çıkan sinerji türü
aşağıdakilerden hangisidirAÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Sor
Cevap: İşletme sinerjisi

14) Aşağıdakilerden hangisi Porter tarafından geliştirilen değer zincirini oluşturan destek faaliyetlerinden biri değildirAÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Sor
Cevap: İç lojistik

15) Aşağıdakilerden hangisi 7-S analizi yönteminde mükemmel firmaları diğerlerinden ayıran örgüt değişkenlerinden biri değildirAÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Sor
Cevap: Firmada çalışan sayısı

16) Aşağıdakilerden hangisi işletmelerin amaçlarının oluşturulmasında dikkate alınması gereken ilkelerden biri değildirAÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Sor
Cevap: Katı olması

17) Bir yöneticinin geçmişte ve şimdi düşünülmemiş ya da başarılmamış
olan, gelecekte başarılmasını düşündüğü yapılması gerekenlerle ilgili
açıkça ifade edilen ve o kişinin kendine özgü olan düşüncelerine ne ad
verilirAÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Sor
Cevap: Vizyon

18) Programda belirlenmiş her faaliyetin neden olacağı giderler ile bazı
faaliyetlerden sağlanacak gelirlerin rakamsal ve nakdi ifadelerinden
oluşan öngörüye na ad verilirAÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Sor
Cevap: Bütçe

19) Toplumsal sistemdeki bütün aktörlerin ortak çabalarıyla elde edilen sonuçların oluşturduğu yapı ya da düzene ne ad verilirAÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav Sor
Cevap: Yönetişim

AÖF Stratejik Yönetim Soruları 2011 Ara Sınav
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-